Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez winni77
    zakaz sprzedaży
    tego sobie nie wyobrażam, każdy może powiedzieć, że ADAC czy jakikolwiek test jest nieobiektywny, no ale to już rozmowa na inny temat
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • Zamieszczone przez szkoda
      ok, mam przed sobą "Motor", w środku test pod tytułem "Wojna polsko-chińska", z tego testu wynika, że omawiana wcześniej dębica presto jest lepsza od opon Nankang AS-1.
      Nie wiem czy upoważnia kogokolwiek, do twierdzenia, że to super opony
      w niektorych testach wyprzedzaja conti. to raczej opony na wode niz na suche. dlatego osobiscie jestem za conti , bo jest to bardzo wszechstronna opona.

      choc cpc2 mogla by deczko lepiej hamowac

      Komentarz


      • Mam do was takie pytanie co sądzicie o oponach: Continental ContiPremiumContact 5 195/65 R15 91 H uważacie je za dobre czy waszym zdaniem w podobnej cenie można znaleźć coś lepszego ? Mam także dodatkowe pytania do was czy w razie czego będą one pasowały do Octavii I generacji z silnikiem 1,9 TDI 90 KM ? Oraz, czy ktoś z was wie czym różnią się opony ContiPremiumContact od ContiEcoContact ? Gdyby ktoś z was znał odpowiedzi na te pytanie to bardzo proszę aby je tu napisał

        pozdrawiam


        Misialdo

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Misialdo
          Mam do was takie pytanie co sądzicie o oponach: Continental ContiPremiumContact 5 195/65 R15 91 H
          czekam na takie - zamówione. Jak pojeżdżę to odpowiem.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • ruwado, to czekam z niecierpliwością na twoją recenzję

            Komentarz


            • Misialdo,
              na stronie 95 tego postu i wcześniejszych wrażenia z jazdy na nich opisuje zgucio,
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • Misialdo, w rozmiarze 205/55/R16 pierwsze miejsce w teście ADAC, więc bierz śmiało. Mój kolega mówił Continental wszystko oprócz Eco.

                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                Komentarz


                • Koledzy czy jest odczuwalna różnica w komforcie jazdy na oponie 205/16" a 225/17" silnik 1,8 TSI i w jakim stopniu wzrasta zużycie paliwa przy szerszej oponie.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez kabanos
                    Teraz jednak nie założę jakiś niesprawdzonych opon, a już na pewno, z całym szacunkiem, ani Dębicy, ani Nankang-a.
                    tylko Dębica kiedyś a dzisiejsza Presto to dwa światy a porównywanie jej do Nankang-a to chyba żart jakiś.

                    [ Dodano: Nie 15 Kwi, 12 13:49 ]
                    Dodam jeszcze ,że wolałbym 100razy Dębice niż używaną oponę często przywieziona z zachodu która ostatnie kilka lat przeleżała jako obciążenie dla plandek przykrywające obornik hehe W Polsce się taką opone myje i czarnidłem smaruję i sprzedają się jak ciepłe bułeczki... No ale wiadomo to opona markowa a nie jakaś Dębica.
                    Ja mam w jednym aucie Dębice Presto i jestem zadowolony 195/50/15

                    [ Dodano: Nie 15 Kwi, 12 14:19 ]
                    Przeszukałem moje stare gazetki( wydanie nr. 10 z 5 marca) i znalazłem test opon.
                    Debicy niestety nie było.
                    Przeraziły mnie wyniki na mokrym. Opona w teście hamowania na mokrym na 1 miejscu zatrzymała auto po 44metrach a opona najgorsza w teście UWAGA po 71,7 metra :shock:
                    Czy są w ogóle jakieś normy dotyczące jakości opon? Przecież różnica to 27,7metra to przepaść.
                    Wynika z tego ,że wystarczy kupić maszynę, natopić starych kaloszy i cerat stając się producentem opon...

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez shok
                      że wystarczy kupić maszynę, natopić starych kaloszy i cerat
                      kurcze poprawiles mi humor tym tekstem

                      :lol: :lol:

                      Komentarz


                      • Kupiłem ,Continental ContiPremiumContact 5 195/65 R15 91 H , powiedzcie - napiszcie jak jest z montażem tych opon ( outside / insaide )
                        1.9 TDI ALH 2004
                        UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez jahu45
                          outside / insaide
                          outside na zewnątrz
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez jahu45
                            Kupiłem ,Continental ContiPremiumContact 5 195/65 R15 91 H , powiedzcie - napiszcie jak jest z montażem tych opon ( outside / insaide )
                            Oznaczenie "outside" znajduje się na ściance opony, która zawsze musi być na zewnątrz pojazdu. Czyli jeśli posiadamy opony asymetryczne, to po zamontowaniu tychże opon, patrząc z boku samochodu zawsze musimy widzieć na oponach napisy "outside", wtedy jest oki .
                            Pozdrawiam
                            Northeusz

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez jahu45
                              napiszcie jak jest z montażem tych opon ( outside / insaide )
                              jak z każdymi innymi:
                              outside - na zewnątrz, widzisz to na oponie z boku stojąc obok samochodu
                              Moje Conti 5 będą u mnie w poniedziałek
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • jahu45, chyba nie masz zamiaru samemu zakładać opon? Jednak wulkanizatora trzeba czasami sprawdzać. Ja kupiłem opony z indeksem 94 V a gość chciał zakładać 94H. Gdybym nie zwrócił uwagi pewnie jeździłbym na nich do dzisiaj. Zdażało się też że powiedziałem komuś że ma odwrotnie założone opony kierunkowe, ten ktoś na to: nie żartuj pan, zakładałem u wulkanizatora :lol:

                                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                Komentarz


                                • Założone CPC5
                                  Dziś mżawka i przy 1.20 między światłami na ok. 50m żółte ślipko się pojawiło i wyhamowałem wielce :shock: zdziwiony na kresce :szeroki_usmiech
                                  Na suchym nie ma co bić piany, bo są oki :!:
                                  Moja ADELA

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58788

                                  i jej najlepszy wynik 15,75 l/ 100km

                                  Komentarz


                                  • A ja ponownie zakupiłem Bridgestone Turanza ER300 205/55 R16 91 V w cenie 308zł Autko wyjechało 4 lata z salonu temu na takich samych...
                                    Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                    Komentarz


                                    • kabanos, znałem lepszy nr, sąsiadce wstawili zimówki jako wielosezonowe na dodatek chiński wynalazek :haha:
                                      Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

                                      Komentarz


                                      • "kabanos", chyba nie masz zamiaru samemu zakładać opon? Jednak wulkanizatora trzeba czasami sprawdzać.
                                        Własnie o to mi chodziło , są różni znachorzy.
                                        1.9 TDI ALH 2004
                                        UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

                                        Komentarz


                                        • witam. jestem właśnie po zakupie Goodyear Excellence 205/55R16 91V cena 330 zł za szt. jutro przekładka i pierwsze testy (chyba na mokrym :twisted ) Pozdrawiam.
                                          Barca forever

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez jahu45
                                            są różni znachorzy
                                            :lol: :kciukgora
                                            saport techniczny baj DGW
                                            była BKD+DSG '05 120kkm
                                            była BXE '08 190kkm
                                            no i nie ma :-)

                                            Komentarz


                                            • Kupiłem niedawno i założyłem Nexen CP661. Cicho prosto, bez problemów. Wieżdzajac w kałuże przy poboczu prawie nie czułem ściągania kierownicy. Zadowolonym.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez fryta1979
                                                Wjeżdzajac w kałuże przy poboczu prawie nie czułem ściągania kierownicy. Zadowolonym.
                                                Hmmm, a mi wydaje się, że to właśnie objawy wyczuwalnego ściągania w takiej sytuacji, a także wyraźne wyhamowanie przy wjechaniu w kałużę całą szerokością pojazdu, świadczą o wysokich walorach opony związanych ze skutecznym odprowadzaniem wody. A jeśli nie ściąga w kałuży, która powinna stawiać oczywisty opór - to znaczy, że wystąpił aquaplaning. Jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie.

                                                M.
                                                666 4U

                                                Komentarz


                                                • Naprostowywuje Cie ]

                                                  Polecam poczytac:

                                                  Link

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez ZYBI68
                                                    kabanos, znałem lepszy nr, sąsiadce wstawili zimówki jako wielosezonowe na dodatek chiński wynalazek :haha:
                                                    Bardzo częsty przypadek, gdy się kupuje opony używane w różnych firmach. Mi osobiście kiedyś też tacy magicy próbowali wielosezon (praktycznie zimówka) wcisnać jako OPONY LETNIE :evil:

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X